Pracovné tričko

Pracovné tričko je jednou z najdôležitejších častí pracovného odevu a podobne ako montérky, pracovné topánky alebo pracovné doplnky musí spĺňať prísne kritériá, ktoré sú obsiahnuté v OEKO TEX STANDARD CERTIFIKATION. Každý výrobok testuje nezávislý Európsky výskumný inštitút, ktorý sa zameriava na prítomnosť patogénnych látok. OEKO TEX STANDARD CERTIFIKATION bol vyvinutý ako medzinárodne akceptovaný jednotný systém skúšania a certifikácie textilných surovín, poloproduktov a konečných výrobkov vo všetkých stupňoch výroby.

Hlavnou úlohou pracovného trička je ochrana pokožky nositeľa pred mechanickými vplyvmi prostredia, v ktorom sa zdržiava. Pri takýchto a podobných vplyvoch je rozhodujúcim faktorom ochrany gramáž trička, ktorá sa meria podľa plošnej hmotnosti látky na meter štvorcový. Najviac používané tričká majú 150 g/m² a 180 g/m², a len zriedkavejšie sa vyskytuje menšia gramáž.

Pri výbere akéhokoľvek typu oblečenia sa riadime niekoľkými faktormi a pracovné oblečenie nesmie byť výnimkou. Musíme brať na zreteľ isté kritériá, ako napr. z akej bavlny je odev vyrobený, v tomto prípade z akej bavlny je vyrobené pracovné tričko. Základne rozdelenie bavlny pri pracovných tričkách je ťažká a česaná bavlna. Česaná bavlna je vysoko kvalitný a jemný materiál, z ktorého sú vyrobené všetky tričká značky LAMBESTE. Vyrába sa výlučne z egejskej bavlny charakteristickej dlhým vláknom. Bavlna sa češe na moderných strojoch a pre naše výrobky sa použijú iba jemné vlákna. Česaná bavlna odpudzuje vlhkosť a aj po mnohonásobnom praní si ponecháva svoje kvality.

POTLAČ TRIČIEK

Okrem ochrannej funkcie môže pracovné tričko plniť aj propagačnú a reklamnú funkciu. Tričko plniace takúto funkciu musí byť obrandované, t.j. označené logom spoločnosti alebo firmy. Označovanie tričiek vykonávame dvomi spôsobmi:

  • potlačou
  • výšivkou

Pri prvej spomenutej metóde využívame moderné technológie, vďaka ktorým vieme docieliť perfektnú ostrosť, farebnosť a výdrž potlače. Ak však zákazník vyžaduje vyššiu pridanú hodnotu, tak je častejšie využívanou práve druhá metóda. Výšivky dodávajú textilnému výrobku unikátny vzhľad vytváraný na výšivkových automatoch. Vysoká kvalita nití je zárukou dlhej životnosti a odolnosti voči vysokým teplotám a chemikáliám.

Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov