Funkčné pracovné odevy pre vaše maximálne pohodlie

Pracovné odevy chránia pred zašpinením, zmenou počasia a dokonca aj pred úrazmi. Ich výber je podmienený najmä charakterom práce a prostredím, v ktorom ju vykonávate. Je zrejmé, že ako kuchár budete potrebovať biely kuchársky rondón a nie reflexnú bundu či ochrannú helmu. Na druhej strane, ak pracujete v oblasti stavebníctva, tak je spomínané oblečenie nevyhnutnosťou.

Ochrana i komfort s pracovnými odevmi

Pri práci sa chce každý cítiť pohodlne a čo najpríjemnejšie. K tomuto pocitu prispievajú aj pracovné odevy. Klasikou sú montérky vhodné do dielní, stavieb, skladov a pod. Spolu s pracovným tričkom predstavujú snáď najuniverzálnejšie pracovné odevy. Či sa už rozhodnete pre montérky do pása, monterky s náprsenkou či krátke monterky po kolená, dôležitá je kvalita materiálu a jeho odolnosť. Naše montérky sa vyznačujú atraktívnym dizajnom a vynikajúcou funkčnosťou. Udržujú si farebnú stálosť a nevadí im ani opakované pranie. Montérky doplňte vhodnou montérkovou blúzou, ktorá ochráni hornú časť tela. Vyberajte si pracovný odev so zosilnenou vrstvou v oblasti lakťov a kolien. Predídete rýchlejšiemu opotrebovaniu oblečenia v týchto miestach, obzvlášť ak pracujete v oblasti stavebníctva a priemyslu. V chladnejšom počasí zaiste oceníte nepremokavé oteplené pracovné odevy poskytujúce vynikajúcu ochranu pred vetrom, dažďom i snehom. Takéto pracovné odevy majú zároveň zaručiť pohodlie a ľahký pohyb. V jeseni a v zime pri práci v exteriéri je nevyhnutný nátelník, spodky, flanelová košeľa a termo ponožky, aby ste boli po celý čas v príjemnom teple a zbytočne neohrozili svoje zdravie prechladnutím či premrznutím.

Bezpečné a odolné pracovné odevy

Častou súčasťou pracovného odevu je primeraná ochrana hlavy – či už čiapka, šiltovka alebo priemyselná prilba. Samozrejmé by mali byť i rukavice, ktoré zabránia zašpineniu a aj poškodeniu kože na rukách. Osobitnou kategóriou sú výstražné reflexné pracovné odevy, potrebné obzvlášť v oblasti stavebníctva a priemyslu. Zaučia vašu vysokú viditeľnosť, čo je žiadané v prípade, ak pracujete v blízkosti cestných komunikácií, na železnici, letisku a pod. – teda tam, kde je zvýšené riziko nehody a je nevyhnutné, aby ste boli videní. Komplexný pracovný odev tvorí aj primeraná obuv. Vaše nohy nielenže ochráni pred neželaným úrazom, ale zároveň im a aj celému telu poskytne primeranú oporu. Dôležitá je správna veľkosť a podrážka, kvalitné šitie, vhodná klenba a aj primerané odvetrávanie nohy. Samozrejmá je odolnosť voči premoknutiu, prerezaniu či prepichnutiu. Nikto predsa nechce z práce odchádzať s boľavými nohami. Špeciálne pracovné odevy si žiada zdravotnícka oblasť. Funkčné biele legíny, elastické tielko, zdravotnícka košeľa, vesta bez rukávov, nohavice (dámskepánske), obuv, ale najmä pracovný plášť sú nevyhnutnosťou lekárov, zdravotných sestier ale aj ľudí pracujúcich v laboratóriách a podobných pracoviskách. Nezabúdajte, že pracovný odev môže slúžiť aj ako reklama. Myslíme i na túto skutočnosť a máme pre vás Lambeste – reklamný textil vo forme mikín, búnd či nohavíc.